نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: چطور روابط اجتماعیمو بالا ببرم؟

2397
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20403
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

چطور روابط اجتماعیمو بالا ببرم؟

سلام.
    چطور میتونم مهارت هایی مثل روابط اجتماعی، دوست پیدا کردن، فلبداهه گویی و ... رو یاد بگیرم؟
    و چطور آدم شوخ و سرگرم کننده و شادی بنظر بیام که همه از دوستی و کنار من بودن لذت ببرن؟
    ویرایش توسط alireza74 : 08-26-2015 در ساعت 07:32 PM

2. کاربران زیر از alireza74 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : چطور روابط اجتماعیمو بالا ببرم؟

سلام
    به نظر من هر کس یه شخصیتی داره که همیشه هستند گروهی که از اون شخصیت خوششون بیاد، و گروهی که بدشون بیاد

این که شما فرد درون گرایی هستید، به نظر من مشکل به حساب نمیاد

من از بین دوستام کسانی هستند درونگرا و کسانی برونگرا

ولی در کل خود من از شخصیتی بین این دو خوشم میاد

یعنی اینجوری نیست که همه از یه مدل شخصیت خوششون بیاد

خب افرادی که بذله گو و شوخ هستن، بودن در کنارشون برای چند ساعتی خوبه و خوش میگذره

ولی خود من فردی نیستم که بخوام دوستام رو از بین این افراد انتخاب کنم

در مورد فلبداهه گویی هم واقعا یه چیز ذاتیه، بعضی ها میخوان ادای بامزه ها رو در بیارن که واقعا غیرقابل تحمله

سعی کنید خودتون باشین

اما در مورد مهارت های اجتماعی، به قول خودتون ضعیفید

من افرادی که در محیط های اجتماعی اطرافم میبینم که تنهان، این خصوصیات رو دارن :

مثلا به افکار و اعتقاداتشون پای بند نیستند، مثلا یه روز یه چیزی میگه، فرداش ضد اون حرفو میزنه، افرادی که واسه دوست خودشون احترام قایل نیستند و توی جمع بیشتر به فکر خودشون و نشون دادن خودشونن حتی به قیمت زیرپاگذاشتن ارزش های دوستشون، من هم قبلا روابط اجتماعیم ضعیف بود، اما کم کم بهتر شد

ا. قضاوت مردم نترسید، وقتی توی جمعی نشستین شما هم از اعتقادات و افکارتون حرف بزنید، واسه قوی کردن اعتقادتون اطلاعاتتون رو ببرین بالا، وقتی وارد جمعی شدین با صدای بلند سلام کنید، همیشه لبخند بزنید، افراد رو زیرنظر بگیرید و با کسی که از لحاظ رفتارو اعتقاد شبیه تون هست ارتباط برقرار کنید و این ارتباط رو قوی تر کنید

همین

4. 2 کاربران زیر از fatemeh.74 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20894
    تشکـر
    12
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

کم کم شروع کن. منم همینجوری بودم. خوابگاه رفتم سعی کردم حرف بزنم. سخته. شاید خجالت اوره. ترس از مسخره کردن. ولی میشه. از هم سنهات شروع کن. درسشون. معلمها یا استادایی که دارن بپرس. یکم قبلش سرچ کن کنجکاو بشی راحت میتونی ارتباط برقرار کنی.

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20633
    تشکـر
    3
    تشکر شده 15 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام هرجورکه خودت راباورکنی زندگیت هم برپایه باورهایت شکل می گیره یه رودخانه رادرنظربگیریدکه آب باسرعت به یک طرف می رودبرای کسی که داخل رودخانه است ومی خواهدغرق نشودبایدعکس جهت جریان آب شنا کنداگراین کاررانکندیانتواندغرق می شودحل این شیوه رفتاری هم تلاش می خواهدممکنه سختی داشته باشه ولی بایدبرای تغییرمصمم باشی و به چیزی جزتغییرفکرنکنی حل این مشکل مسئله مهمیه جدیش بگیرچون خودم به خاطرمشکل کمرویی که جدی گرفته نشدجوان ترین لحظات عمرم رادرخانه نشینی سپری کردم حالا همه چیزاباختم خیلی خسته ام فکررسیدن به هرهدفی راازسرم بیرون کردم فقط می خواهم به هیچ فکرنکنم فکراینکه هرآینده بدی می توانه درانتظارم باشه داره کلافه ام می کنه تصمیم داشتم هیچ وقت ازمشکل خودم توی این انجمن حرفی نزنم تااگه به کسی نظرم راگفتم درموردمشکلش درباورکردن حرفام دچارتردیدنشه امامهم اینه که حرفت درست باشه کسی که بخواهدمشکلش حل بشه بایدبه هرحرفی توجه کنه حالاحتی ازیه آدم گرفتارکه شایدخودش به حرفهایش عمل نمی کند.موفق باشید

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19385
    تشکـر
    9
    تشکر شده 10 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

اولا که فک نکنید تنها هستین ... این مشکل رو خیلی ها دارن ...دوستان مشاوره های خوبی بتون دادن در بالا ... به نظرمن هم این موارد خیلی خیلی مهمه : 1- در جریان وقایع روز و اخبار و نتایج مسابقات و غیره باشین؛ یعنی در واقع موضوع مکالمات کوتاه و روزمره با اشخاص مختلف ... 2- ببینین خودتون شخصا دوست دارین در چه مورد خاصی حرف بزنین یا ببینین اون افراد و گروه هایی که شما دوست دارین باشون ارتباط برقرار کنید درچه موردی حرف میزنن بیشتر ؛ اطلاعاتتون رو در اون زمینه ببرین بالا که حرفی برای گفتن داشته باشین ... 3 - اعتماد به نفستون رو بالا ببرین یا اقلا سعی کنید مثل کسی رفتار کنید که اعتماد به نفس بالایی داره ... سرتون رو پایین نندازین ..لبخند بزنین ... گرم و صمیمی سلام و احوال پرسی کنین ... احوال خانواده طرف رو بپرسید و ... 4 - سعی کنید شخصیتتون جذاب به نظر برسه نه فقط حرف هایی که میزنید بعضیا ذاتا بسته به نوع تربیت خانوادگیشون و ... آدم های شوخ طبعی هستن و مسلما مصاحبت با همچین افرادی جالبه ... ولی این دلیل نمیشه که شخصیت هایی که اینظوری نیستن کسی به هم صحبتی با اونا راغب نباشه...همون که دوستمون گفتن : خودتون باشین //// در مورد دوست صمیمی داشتن ، اگه شخص خاصی مورد پسندتونه و تمایل به داشتن رابطه بیشتر با اون رو دارین ، خودتون پیش قدم شین ...به مناسبت های مختلف مثلا تولد ..روز دانشجو و ...بهشون پیام تبریک بدین .... احوالشون رو بگیرین ... و یک نکته دیگه اینکه به روابط بقیه با هم خوب دقت کنید و ازشون یاد بگیرین مهارت های اجتماعی رو... سعی کنید با افرادی که توی مسائل مختلف خصوصا مذهبی ؛ هم عقیده اید رابطه دوستی داشته باشید ... که تو محیط های مختلف باشون احساس راحتی کنید ...
    امضای ایشان
    مصرف بیش از حد احترام باعث "اختلالات روانی" طرف مقابلو "اختلالات عصبی" شما می گردد ... لطفا در میزان مصرف دقت کنید ..!!!

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21075
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.من خودم تا سوم دبیرستان از تو بدتر بودم اما از سوم دبیرستان به بعد با یک نفرتو کلاسمون که جدید بود رفیق شیش شدم و هرچی که تو بگی یاد گرفتم و شروعش با چندتا فیلم کمدی و اکشن بدون سانسور امریکایی بود.نه اینکه فک کنی رفیق ناباب بود نه بلکه همیشه هردوتامون شاگرد های برتر کلاس و مدرسه بودیم.به نظرم از این فیلم های نوجوونی یا تینیجری هالیوودی ببین خداییش برا من خیلی تاثیر داشت خودتو جای اونا بزار.بعش به هیچ عنوان به خودت سخت نگیر حتی اگر تو جمع دوستات بهت فحش جدی هم دادن تو نیش خند بزن جوابشو چندبرابر بده با شوخی(تو جمع دوستای باحالت نه با هرکس)

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

تا حالا این لطیفه را شنیده اید: چگونه یک فیل را بخوریم؟جواب: لقمه لقمه. این روش برای اینکه تبدیل به فردی اجتماعی و خوش مشرب شوید بسیار کارآمد است.

وقتی که به خاطر نداشتن دوست خوب در زندگی خود ناامید و ناراحت شدید، زمان آن رسیده که برای اصلاح خودتان تلاش کنید و به آن شخصیت اجتماعی که همیشه آرزو داشتید تبدیل شوید. متاسفانه روانشناسی در این مورد چندان کارایی ندارد و شما به یک باره کاملا تغییر نمی کنید.

واقعیت این است که تغییرات اساسی برای اجتماعی شدن شما زمانی اتفاق می افتد که یک سری مراحل برای خود در نظر بگیرید واین مراحل را به تدریج طی کنید. برای مثال شما می توانید با طرح سوال در جمع شروع کنید و وقتی که توانستید این کار را راحت انجام دهید گام بعدی را بردارید و به ارائه نظراتتان در جمع بپردازید.

با اقدامات به موقع شما سرانجام تبدیل به فردی اجتماعی می شوید. لازم است این نکته را بدانید که این روند تدریجی زمانی نتیجه می دهد که پیوسته آن را دنبال کنید.

انتظارات خود را پایین بیاورید.

یک ویژگی که بیشتر افراد کمرو دارند این است که برای خودشان معیارهای عالی در نظر می گیرند. آنها از خودشان انتظار دارند که در برداشت اول عالی به نظر برسند وهمه دوستشان بدارند و فکر می کنند که اگر چنین نشود فاجعه است.

حتی افرادی با توانایی های ارتباطی فوق العاده نیز نمی توانند به چنین معیار ایده الی دست پیدا کنند. افراد خجالتی با تحمیل چنین معیارهایی به خود، خویشتن را آزار می دهند.

به همین دلیل بهترین کاری که می توانید برای اجتماعی شدن انجام دهید این است که توقع تان را پایین بیاورید. اگر معیارتان برای موفقیت این است که همه دوستتان داشته باشند نمی توانید پیشرفت کنید. اما اگر معیارتان این است که بتوانید سر صحبت را با افراد جدید باز کنید قطعا پیشرفت خواهید کرد.

نکته مهمی که باید بدانید این است که نباید خیلی از خودتان انتظار داشته باشید. شما انسانید میتوانید با بعضی افراد ارتباط خوبی برقرار میکنید و با برخی دیگر نه و این قابل قبول است. آن را قبول کنید و به زندگی خود ادامه دهید.

گفتگوهای ذهنی خود را مدیریت کنید.

یک سوال: چگونه یک شخص معیار بالایی برای اجتماعی بودن برای خود در نظر می گیرد؟

پاسخ این است که او این کار را در گفتگوی ذهنی با خود انجام می دهد. او در گفتگو با خود میگوید من باید این شخص را تحت تاثیر قرار دهم، آن ها باید من را دوست بدارند و خیلی چیزهای دیگر.

در میان افرادی که خیلی اجتماعی نیستند آن هایی که به گفتگو ذهنی با خودشان می پردازند نسبت به کسانی که معیارهای سطح بالا و غیر واقعی برای خود در نظر می گیرند راهکارهای ناکارآمد تری برای اجتماعی شدن اتخاذ می کنند. اگر گفتگوهای ذهنی آنها را تجزیه و تحلیل کنید می بینید که پر از افکار غیر منطقی و بیهوده است.

بنابراین برای اجتماعی شدن گام بزرگ، مدیریت گفتگو با خویشتن است. یعنی چیزهای غیرواقعی، ناکارآمد واحمقانه ای را که به خود میگویید مشخص کنید و آنها را اصلاح کنید.

از آنجایی که با روشی اصولی این کار را انجام می دهید نه تنها عادت گفتگوی درونی شما تغییر می کند بلکه باورهای اولیه شما نیز تغییر خواهد کرد. این به شما کمک می کند که اعتماد به نفس پیدا کنید و با افراد دیگر راحت تر ارتباط برقرار کنید.

هرچه که فردی اجتماعی تر می شوید مهارت های ارتباط با مردم نیز در شما تقویت می شود. این باعث می شود که شما باز هم اجتماعی تر شوید و در یک چرخه مثبت قرار بگیرید که به تقویت زندگی اجتماعی شما منجر می شود. و بهترین قسمت این سفر این است که در آن محدودیتی ندارید.
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)